Koncepcja Pracy Szkoły Historia szkoły Profil szkoły Baza szkoły Nauczyciele

„Szkoła to nasz wspólny dom..”

Działalność wychowawcza naszej szkoły jest jednolitym, zintegrowanym z nauczaniem procesem dydaktyczno – wychowawczym, realizowanym przez wszystkich nauczycieli za pośrednictwem:

- wszystkich zajęć edukacyjnych

- wszystkich zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych

Nasza szkoła stwarza warunki do:

1. Budowania więzi uczuciowych: przyjaźni, szacunku, tolerancji oraz prawidłowej postawy wobec uczniów niepełnosprawnych

2. Znajdowania sposobów przezwyciężania stresów przez zapewnienie warunków do harmonijnego rozwoju fizycznego i psychicznego oraz zachowań prozdrowotnych

3. Zapewnienia należytej opieki i wspomagania rozwoju dziecka w przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym środowisku, w poczuciu więzi z rodziną.

4. Rozwijania samodzielności, obowiązkowości, podejmowania odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie.

5. Indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych dzieci.

6. Efektywnej współpracy z domem rodzinnym i integracji ze środowiskiem.

7. Wzmocnienia poczucia tożsamości kulturowej, historycznej, etnicznej i narodowej.

Wizja szkoły:

Wychowanie dobrego, uczciwego i kulturalnego dziecka, pozytywnie nastawionego na świat i zachodzące w nim zmiany, świadomego przynależności do swego kraju i jego tradycji.

Mając na uwadze wizję naszej szkoły staramy się wychowywać dzieci tak, aby wpoić im ponadczasowe zasady moralne: dobroć, uczciwość, umiłowanie drugiego człowieka i przyrody.

1. Wdrażamy uczniów do odbioru kultury

2. Dobrze przygotowujemy uczniów do życia społecznego w rodzinie, środowisku lokalnym, w ojczyźnie, w zjednoczonej Europie

3. Wdrażamy uczniów do rzetelnej pracy, porządku, dyscypliny, współpracy, współodpowiedzialności i sprawności organizacyjnej

4. Struktura naszej szkoły opiera się na wzajemnych relacjach między uczniami a nauczycielami, pomiędzy rodzicami a szkołą, szkołą a środowiskiem lokalnym – na zasadach partnerskich i demokratycznych

5. Wspólnie z rodzicami wychowamy człowieka, który będzie:

- umiał znaleźć cel i sens swojego życia,

- szanował godność osoby ludzkiej

- odróżniał dobro od zła

- umiał odrzucić przemoc i agresję

- będzie żył w zgodzie z przyrodą

- wrażliwy na krzywdę drugiego człowieka

- z szacunkiem odnosił się do osób niepełnosgprawnych

1. Nauczymy wychowanka tolerancji i czynnej, bezinteresownej życzliwości wobec ludzi starszych, młodszych kolegów i niepełnosprawnych.

2. Wpajamy naszym wychowankom miłość do swoich „małych ojczyzn”

3. Wdrażamy uczniów do bycia dumnymi z faktu, iż są Polakami

4. Przygotowujemy dzieci do pielęgnowania naszych tradycji narodowych i poznania historii i tradycji naszego regionu.