O bibliotece Godziny pracy Regulamin biblioteki

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KIEŁCZEWICACH GÓRNYCH

PRAWA I WARUNKI KORZYSTANIA

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2. Biblioteka udostępnia swoje zbiory zgodnie z kalendarzem pracy szkoły, w wyznaczonych godzinach.
  3. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z regulaminem biblioteki i godzinami udostępniania zbiorów.
  4. W bibliotece należy zachowywać się cicho i kulturalnie.
  5. Czytelnicy odpowiadają materialnie za zniszczenie lub zagubienie wypożyczonych książek.
  6. Z końcem roku szkolnego wszystkie książki wypożyczone z biblioteki powinny być zwrócone.
  7. Czytelnicy przebywający w bibliotece poza godzinami lekcyjnymi zobowiązani są do przestrzegania zaleceń bibliotekarza.

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK I POSZANOWANIE ZBIORÓW

1. Czytelnik może wypożyczać książki jedynie na swoje nazwisko.
  2. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki.
  3. Uczeń powinien dbać o wszystkie wypożyczone z biblioteki zbiory.
  4. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę lub oddać inną - wskazaną przez bibliotekarza.
  5. Z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów multimedialnych można korzystać tylko na miejscu.
  6. Przed opuszczeniem biblioteki czasopisma, książki i programy edukacyjne odnosi się na miejsce.

KORZYSTANIE ZE STANOWISK KOMPUTEROWYCH

1. Komputery w bibliotece przeznaczone są do celów edukacyjnych.
  2. Stanowiska komputerowe umożliwiają korzystanie ze zbiorów multimedialnych oraz Internetu.
  3. Z komputera można korzystać jedynie za zgodą i pod opieką bibliotekarza.
  4. Przy komputerze można pracować, gdy w bibliotece nie odbywają się inne zajęcia.
  5. Użytkownik powinien posiadać elementarną znajomość obsługi komputera i oprogramowania.
  6. Przy jednym stanowisku komputerowym mogą przebywać jednocześnie najwyżej dwie osoby.
  7. Pierwszeństwo korzystania z komputerów mają uczniowie którzy nie posiadają własnego sprzętu informatycznego.
  8. Korzystając ze stanowisk komputerowych nie można instalować programów przyniesionych z zewnątrz.
  9. Internet służy do celów edukacyjnych. Uczeń zobowiązany jest znać dokładną tematykę poszukiwanych zagadnień (poprawną pisownię fachowych terminów, adres internetowy).
  10. W bibliotece można drukować jedynie materiały niezbędne do celów dydaktycznych.
  11. Praca przy komputerze powinna przebiegać zgodnie z zasadami informatyki (przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, kolejność wykonywanych czynności).