Osiągnięcia w konkursach i zawodach w roku szkolnym 2016/17:

1. "Rowerem po terenie Gminy Strzyżewice" - gra terenowa, organizator: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach, Urząd Gminy w Strzyżewicach - drużynowo: II miejsce (odp. A. Klimek, K. Tuzimska, W. Rymarz, A. Sagan)

2. Archidiecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej "Nie lękajcie się", organizator: Akcja katolicka i parafia Świętego Antoniego w Lublinie - Katarzyna Grzywa - wyróżnienie (odp. M. Jóźwicka)

3. Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców, organizator PSP w Strzyżewicach - Rechcie; eliminacje gminne: chłopcy - II miejsce, dziewczęta - III miejsce  (odp. A. Sagan)

4. IV Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Ludowej "JARZĘBINKA", organizator PSP w Strzyżewicach – Rechcie:

konkurs recytatorski Damian Pidek - wyróżnienie (odp. J. Stasiak), Łucja Szyszka - wyróżnienie (odp. T. Samolej),

konkurs wokalny: Katarzyna Grzywa - wyróżnienie (odp. K. Tuzimska)

5. VIII Diecezjalny Konkurs o św. Janie Pawle II w kategorii konkurs plastyczny, SP Sobieszczany - Natalka Kowalczyk - II miejsce (odp. M. Jóźwicka)

6. Eliminacje gminne w indywidualnym tenisie stołowym, organizator: PSP Żabia Wola - Julia Maksim - II miejsce (odp. A. Sagan)

7. VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "Św. Jan Paweł II - Wychowawca dzieci i młodzieży", organizator SP 51 w Lublinie:

w kategorii klas 1-3 - II miejsce Natalia Kowalczyk, klasa 3, (odp. B. Sudół); wyróżnienie  Martyna Rybaczek, klasa 1 (odp. K. Tuzimska).

- w kategorii klas 4-6 - II miejsce Marta Bielak, klasa 6, wyróżnienie Jadwiga Gołoś, klasy 6 (odp. W. Rymarz)

8. Gminny Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona postać bajkowa", organizator Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach - w kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne: I miejsce- Julia Korniak, II miejsce - Agata Kryk (odp. K. Stańko)

9. Szkolny konkurs grafiki komputerowej "Portret pluszowego misia", organizator biblioteka szkolna PSP w Kiełczewicach Górnych - nagrody - Katarzyna Kutyła, Jakub Kapica, Marta Rowińska, Kacper Tracz, Martyna Rybaczek, Maja Skiba,  Nikodem Sidor oraz Rafał Kołtun.

10. Międzyszkolny Konkurs plastyczny "Bombka bożonarodzeniowa", organizator SP 42 w Lublinie oraz parafia pw. Św. Wojciecha w Lublinie - nagroda - Jadwiga Gołoś (odp. A. Skałba)

11. III Gminny Konkurs Plastyczny "Tradycyjne szopki bożonarodzeniowe", organizator Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych, PSP w Kiełczewicach Górnych: w kategorii klas IV-VI- wyróżnienie - Damian Kryk, Karolina Kryk (odp. K. Tuzimska).

12. Konkurs plastyczno - językowy "Christmas in Great Britain", organizator PSP w Kiełczewicach Górnych, Marta Bielak - I miejsce, Karolina Kryk - II miejsce, Agnieszka Tomusiak - III miejsce (odp. M. Jakóbczak).

13. IV Gminny Turniej Matematyczny, organizator PSP w Osmolicach - II miejsce drużynowo. Indywidualnie: w kategorii klas piątych Łucja Szyszka, Krystian Nowak - I miejsce, w kategorii klas czwartych Aleksandra Sidor, Maciej Sidor - I miejsce (odp. W. Rymarz)

14. X Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" - Marta Bielak, kl. VI - wyróżnienie (odp. A. Klimek)

15. Konkurs na „Najlepszego Ekologa Gminy Strzyżewice” - Laureaci w kategorii wiekowej szkoła podstawowa klasy IV-VI: I miejsce zespół w składzie: Marta Bielak, Karolina Kryk, Dominika Baran (odp. A. Klimek)

16. Konkurs plastyczny pod hasłem: „Czyste powietrze – zdrowy człowiek” laureaci:

• kategoria wiekowa – dzieci uczęszczające do szkolnych zerówek oraz przedszkola: Agata Kryk (odp. K. Stańko)
  • kategoria wiekowa – uczniowie klas I-III: Marta Rowińska, Natalia Kowalczyk (odp. B. Sudół)
  • kategoria wiekowa – uczniowie klas IV-VI: Marta Bielak (odp. K. Tuzimska)

17. Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny ph. "Poetycki spacer po Lublinie wyobraźnią malowany", organizator Gminazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie - II miejsce Mateusz Bańka. Wyróżnienia - Zosia Janik, Natalka Kowalczyk (odp. B. Sudół).