O bibliotece Godziny pracy Regulamin biblioteki

O bibliotece

Biblioteka szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Kiełczewicach Górnych zajmuje wspólny lokal z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej. W swoich zbiorach posiada ok. 3830 wol. literatury dla dzieci i młodzieży oraz ok. 1 400 wol. podręczników zgodnych z nową podstawą programową.

W bieżącym roku szkolnym dzięki pieniądzom otrzymanym od Pana Wójta Gminy Strzyżewice z okazji 100 -lecia istnienia szkoły księgozbiór biblioteczny wzbogacił się o 221 egzemplarzy. W większości są to lektury szkolne, a także podręczniki do rewalidacji i książki z zakresu zdrowego odżywiania. Biblioteka posiada w swojej ofercie poczytne powieści dla dzieci i młodzieży znanych autorów polskich i zagranicznych. Na najmłodszych czytelników zaś czekają  kolorowe bajki z ulubionymi bohaterami dobranocek.

Biblioteka posiada również zbiór puzzli, gier stolikowych, gier planszowych oraz klocków - układanek, z których mogą korzystać wszyscy chętni uczniowie.

Czytelnia biblioteki wyposażona jest w 4 stanowiska komputerowe. Młodzież i dorośli mogą bezpłatnie korzystać z dostępu do Internetu w celach informacyjnych.

W każdy poniedziałek i wtorek w bibliotece odbywają się zajęcia biblioteczne dla uczniów w dwóch grupach wiekowych. Grupie młodszej dla dzieci z klasy I i II, które poświęcone są  przede wszystkim doskonaleniu umiejętności pięknego czytania a także rozwijaniu umiejętności  manualnych poprzez wykonywanie różnych prac plastycznych. Z kolei zajęcia z grupą starszą składającą się z uczniów klasy V mają na celu praktyczne przybliżenie warsztatu pracy bibliotekarza i rozbudzenie w nich ciekawości poznawczo-czytelniczej. Podobnie jak grupa młodsza mają także okazję poznawać nowe techniki plastyczne i rozwijać swoje umiejętności tworząc okolicznościowe rękodzieło.

Opiekunem biblioteki jest p. Joanna Gorajek.