Osiągnięcia w konkursach i zawodach w roku szkolnym 2018/19:

1. Gminny Konkurs Plastyczny "Świętujemy urodziny Muszki - w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej", organizator Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach - II miejsce - Agata Bańka, wyróżnienie Tomasz Janik oraz Robert Toporowski (odp. K. Tuzimska, A. Szabat)

2. Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców, organizator PSP w Strzyżewicach - Rechcie; eliminacje gminne: w  kategorii dziewcząt klas VII-VIII - I miejsce, w kategorii chłopców klas VI i młodszych I miejsce  (odp. A. Sagan)

3. VI Przegląd Twórczości Artystycznej osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich pełnosprawnych rówieśników, organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Specjalnej Troski w Załuczu „Daszek” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Załuczu - nagroda (odp. K. Tuzimska, A. Szabat)

4. VI Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Ludowej "JARZĘBINKA", organizator: PSP w Strzyżewicach - Rechcie - w kategorii recytatorzy nagroda: Tomasz Janik (odp. K. Tuzimska), Julia Rybaczek (odp. A. Rozwałka), Łucja Szyszka (odp. T. Samolej), wyróżnienie - Krystian Kowalczyk (odp. K. Tuzimska), w kategorii wokaliści nagroda - Katarzyna Grzywa (odp. K. Tuzimska), wyróżnienie - Maciej Biały (odp. K. Tuzimska)

4. Międzyszkolny konkurs grafiki komputerowej "Św. Jan Paweł II - przyjaciel młodzieży", organizator: SP 51 w Lublinie: w kategorii klas I-III: wyróżnienie Tomasz Janik, klasa 3 (odp. A. Szabat, K. Tuzimska), w kategorii klas IV-VI II miejsce Natalia Kowalczyk, klasa 5 (odp. K. Tuzimska)

5. III Gminny Konkurs Plastyczny "Moja ulubiona postać bajkowa", organizator Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach - I miejsce- Agata Kryk, Michał Szyszka (odp. W. Klimek)

5. Szkolny konkurs wiedzowy "Co wiem o symbolach narodowych" - laureatki - Karolina Kryk, Łucja Szyszka i Dominika Baran (odp. T. Samolej, M. Jakóbczak)

6. Szkolny konkurs literacki "Jestem spod znaku orła" - w kategorii klas młodszych: laureaci Natalia Kowalczyk (odp. A. Rozwałka), Wojciech Gołoś (odp. J. Gorajek), Agata Bańka (odp. K. Tuzimska), w kategorii klas starszych: Karolina Kryk, Marta Bielak, Jadwiga Gołoś (odp. T. Samolej)

7. Gminny Konkurs Plastyczny "Pod znakiem Orła Białego", organizator PSP w Kiełczewicach Górnych:

• kategoria oddział przedszkolny: II miejsce – Martyna Toporowska, III miejsce – Wiktor Krahl (odp. B. Sudół),
  • kategoria klas I-III: II miejsce – Bartłomiej Bratos (odp. W. Klimek), III miejsce- Agata Bańka (odp. K. Tuzimska)
  • kategoria kl. IV-VIII: II miejsce – Agnieszka Tomusiak, III miejsce – Mateusz Bańka, wyróżnienie: Agnieszka Bielak (odp. L. Asyngier)
  1. V Gminny Konkurs Plastyczny "Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe - witraże", organizator Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych, PSP w Kiełczewicach Górnych - w kategorii klas I-III - I miejsce - Bartłomiej Bratos, kl. II (odp. W.  Klimek), w kategorii klas IV-VIII - III miejsce - Kornelia Sidor, kl. VIII (odp. L. Asyngier)
  2. XV Regionalny Konkurs Informatyczny "Dzień Bezpiecznego Komputera", organizator Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiegow Lublinie - wyróżnienie Mateusz Jasiński (odp. W. Rymarz)
  3. Gminny Konkurs Wiedzy Biblijnej, organizator PSP w Strzyżewicach-Rechcie - II miejsce Aleksandra Sidor (odp. I. Korniak)
  4. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza", XVI edycja, organizator Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" - wyróżnienie: Dawid Budarz, Julia Skrzypek, Katarzyna Grzywa i Kacper Tracz (odp. L. Asyngier)
  5. Szkolny konkurs plastyczny "Bądź moją Walentynką", organizator biblioteka szkolna, laureaci - Wiktoria-Depa Żuraw, Marcel Krahl. Bartłomiej Bratos, Robert Toporowski, Natalia Kowalczyk (odp. J. Gorajek)
  6. XXXVIII Mały Konkurs Recytatorski, organizator CKiP w Piotrowicach, eliminacje gminne - nagroda - Kaja Kramek (odp. A. Rozwałka), wyróżnienie: Agata Kryk (odp. W. Klimek), Natalia Kowalczyk (odp. A. Rozwałka)
  7. VII Gminny Konkurs Plastyczny "Życie i twórczość Marii Konopnickiej", organizator PSP w Bystrzycy Starej - laureaci Jakub Nowak (odp. J. Stasiak), Michał Szyszka (odp. W. Klimek), Adam Piechnik (K. Tuzimska)
  8. II Gminny Konkurs Plastyczny "W kręgu przyjaciół Muszki", organizator Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach - II miejsce Michał Szyszka, III miejsce Julia Korniak (odp. W. Klimek)