Oddział Przedszkolny

O Oddziale

Wychowawcą Oddziału Przedszkolnego jest p. Bożena Sudół. W obecnym roku szkolnym oddział przedszkolny liczy sobie 15 wychowanków.

Dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach, w których w oparciu o PODSTAWĘ PROGRAMOWĄ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO, zapewnia się im opiekę, wychowanie i uczenie się  w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa, tworzy warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie "gotowości szkolnej".

Dzieci z oddziału przedszkolnego mają do swojej dyspozycji łazienkę  i salę bardzo dobrze wyposażoną w pomoce dydaktyczne, zabawki oraz meble dostosowane do  ich wieku. Sala umożliwia pracę przy stolikach, naukę przez zabawę oraz odpoczynek. Część do zabawy wyposażona jest w dywan. Charakteryzuje się przestrzenią umożliwiającą przeprowadzanie zajęć ruchowych. Służy temu wyposażenie sali w Magiczny Dywan oraz tablicę multimedialną. W sali znajdują się także tradycyjne kąciki tematyczne, które są zgodne z zainteresowaniami dzieci, ich etapem rozwojowy i wymaganiami podstawy programowej. Każde dziecko ma swoją indywidualną półkę, na której znajdują się przybory szkolne, książki, wykonane prace plastyczne.

Bazę Oddziału Przedszkolnego oraz zajęcia można obejrzeć na zdjęciach w albumie fotograficznym.