Koncepcja Pracy Szkoły Historia szkoły Profil szkoły Baza szkoły Nauczyciele

Profil szkoły

Szkoła jest otwarta na środowisko. Organizuje imprezy kulturalne, na które zaprasza przedstawicieli różnych grup społecznych. Do tradycji należy chociażby coroczne spotkanie opłatkowe, uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości, ślubowanie klasy pierwszej, Dzień Babci i Dziadka, pożegnanie klasy VI itp. W budynku szkolnym odbywają się zebrania wiejskie, kursy komputerowe, szkolenia dla rolników.

Uczniowie mają możliwość korzystania z dobrze wyposażonej pracowni komputerowej oraz nowoczesnej sali gimnastyki korekcyjnej. Wszyscy mieszkańcy wsi mogą korzystać ze zbiorów nowoczesnej biblioteki, przeczytać ulubione czasopismo.

Szkoła współpracuje z samorządem terytorialnym. Podejmuje między innymi działania ekologiczne.

Szkoła w Kiełczewicach w dużym stopniu spełnia oczekiwania uczniów i rodziców. Jest placówką przygotowująca dzieci do zmian zachodzących we współczesnym świecie.