Nawigacja

  • Podsumowanie akcji "Ile waży św. Mikołaj"

    W dniu 19 grudnia Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo przedstawiła ranking placówek, które wzięły udział w ogłoszonej pod koniec października akcji charytatywnej "Ile waży św. Mikołaj". Celem było zebranie monet potrzebnych do zważenia tego starszego pana, który w wigilijną noc zakrada się do naszych domów by podarować najmłodszym prezenty. Zebrane monety przekazane zostały na fundusz stypendialny wychowanków Fundacji.

    Okazało się, że nasza szkoła zajęła 44 miejsce spośród 159 placówek, które przystąpiły do akcji. Cieszymy się z uzyskanego wyniku, a dla każdego ucznia, który wrzucił choć kilka monet mamy pamiątkowe dyplomy wydane przez organizatorów.

  • Laureaci konkursu plastycznego

    W dniu 18 grudnia 2018 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów V Gminnego Konkursu Plastycznego "Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe - witraże" organizowanego przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzyżewicach oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Kiełczewicach Górnych.

    Z naszej szkoły nagrodzeni zostali Bartłomiej Bratos (I miejsce w kategorii klas I-III) oraz Kornelia Sidor (III miejsce w kategorii klas IV-VIII).

    Serdecznie gratulujemy

  • Certyfikat ukończenia Godziny Kodowania

    Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej w dniach 3-9 grudnia 2018 r. Jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. W bieżącym roku przystąpili do niej uczniowie klasy trzeciej oraz uczestnicy zajęć ICT.

    Celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Łamigłówki te są wprowadzeniem do programowania.

    Po zakończeniu Godziny Kodowania każdy z uczestników oraz nasza szkoła otrzymali specjalne Certyfikaty.

  • Clown Walduś znowu uczy i bawi

    Czwartkowy dzień 13 grudnia rozpoczął się dla nas bardzo radośnie, bowiem po raz kolejny odwiedził naszą szkołę sympatyczny gość. Tym razem Clown Walduś uczył nas, że grzeczność i kultura osobista powinny towarzyszyć nam każdego dnia.

  • Kolejny numer szkolnej gazetki "Dzięciołek"

    Poniżej zamieszczamy kolejny numer szkolnej gazetki "Dzięciołek". Zachęcamy do lektury.

    Dzieciolek_nr_2.pdf

  • Wyniki konkursu "Pod znakiem Orła Białego"

    Przepraszamy, że z tak dużym opóźnieniem prezentujemy Państwu wyniki gminnego konkursu plastycznego "Pod znakiem Orła Białego".

    Na konkurs wpłynęły prace z trzech szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Spośród nich wyłoniliśmy następujących laureatów:

    Kategoria oddział przedszkolny

    • I miejsce – Jakub Otrocki, PSP w Bystrzycy Starej
    • II miejsce – Martyna Toporowska, PSP w Kiełczewicach Górnych
    • III miejsce – Wiktor Krahl, PSP w Kiełczewicach Górnych

    Kategoria klas I-III

    • I miejsce – Adrianna Uba, kl. III, PSP w Strzyżewicach – Rechcie
    • II miejsce – Bartłomiej Bratos – kl. II, PSP w Kiełczewicach Górnych
    • III miejsce- Agata Bańka, kl. III, PSP w Kiełczewicach Górnych
    • wyróżnienie – Magdalena Zmysłowska, kl. III, PSP w Bystrzycy Starej,

    Kategoria kl. IV-VIII

    • I miejsce – Martyna Tokarska, kl. VII, PSP w Bystrzycy Starej
    • II miejsce – Agnieszka Tomusiak, kl. VI, PSP w Kiełczewicach Górnych
    • III miejsce – Mateusz Bańka, kl. V, PSP w Kiełczewicach Górnych
    • wyróżnienie: Agnieszka Bielak, kl. VII, PSP w Kiełczewicach Górnych
    • wyróżnienie - Julia Oleszko – PSP w Strzyżewicach - Rechcie

    Serdecznie gratulujemy laureatom. Nagrody w ciągu najbliższego tygodnia zostaną przekazane do szkół.

  • V Gminny Konkurs Plastyczny - "Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe"

    Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w piątej już edycji Gminnego Konkursu Plastycznego na tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe. Tym razem tematem konkursu są witraże o tematyce świątecznej. Szczegóły w regulaminie zamieszczonym poniżej. Prace można przynosić także do Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzyżewicach.

    V_Gminny_Konkurs_Plastyczny.pdf

  • Konsultacje

    Drodzy Rodzice,

    informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego konsultacje odbędą się dnia 11 grudnia 2018 r. w godz. 17:00 - 18:00. W tym czasie wszyscy nauczyciele uczący w naszej szkole będą do Państwa dyspozycji. Zapraszamy

  • Przygoda z "Grinchem"

    W dniu 7 grudnia uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców spędzili miło czas na oglądaniu przygód zielonego stworka Grincha, który powrócił, by zepsuć wszystkim świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekiwali Świąt Bożego Narodzenia, jednak Grinch, który nie znosi świąt robił wszystko, by je zepsuć.

    Jak się okazało, była to zabawna, pełna ciepła, uniwersalna, oszałamiająco sfilmowana historia świąteczna z olbrzymią dawką optymizmu.

  • Dzień z zawodem

    7 grudnia  uczniowie klasy VIII pod opieką nauczyciela doradztwa zawodowego przygotowali dla młodszych kolegów „Dzień z zawodem”. Na korytarzu  mogliśmy poczytać o zawodzie onkologa, stomatologa, kosmetyczki, pielęgniarki i kardiologa.

    Uczennice klasy ósmej w czasie długich przerw przybliżyły ścieżkę kształcenia dla tych zawodów oraz opowiadały czym zajmują się ludzie wykonujący tą pracę. Można było zmierzyć sobie ciśnienie, obejrzeć wyciski szczęk pochodzące z gabinetu stomatologa protetyka czy akcesoria którymi posługuje się kosmetyczka.

    Dodatkowo poruszyliśmy temat dbałości o higienę jamy ustnej. W najbliższym czasie odbędą się kolejne „Dni z zawodem” w czasie których  przybliżymy zawody z innej grupy.

  • "Razem na święta"

    Nasza placówka przyłaczyła się do akcji wolontariackiej „Razem na Święta”. Jak możemy przeczytać na stronie MEN okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. W ramach działań możemy wybrać m.in.: organizację spotkania przedświątecznego dla osób samotnych, zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt, organizację imprezy integracyjnej dla całej społeczności szkolnej lub lokalnej.

  • Spotkanie z Mikołajem

    Kto zagląda w okno? Kto latarką świeci? Kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci? - to słowa jednej z piosenek. A dziś, jak co roku, pytaniem: "Czy wszystkie dzieci były grzeczne w tym roku? powitał najmłodszych tak długo wyczekiwany Święty Mikołaj.

    Z workiem pełnym prezentów, w otoczeniu Śnieżynek zapukał  do naszych drzwi, by obdarować prezentami. Dla każdego znalazł drobny upominek, wywołując radość na twarzach zgromadzonych. Oprócz prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu.

    Dziękujemy Mikołajowi za tak miłą wizytę i zapraszamy znów za rok.

  • Spektakl CKiP "Gdzie się podział święty Mikołaj?"

    Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice zaprasza wszystkich chętnych na niecodzienne poszukiwania Świętego Mikołaja, ponieważ ślad po nim zaginął. Już jutro, 6 grudnia 2018 r. o godz. 17:30 rozpoczną się wspólne zmagania. Dodatkowo mnóstwo atrakcji i niespodzianek! Występy grup tanecznych!

    Zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu z CKiP.

  • Tydzień Literacki Gminy Strzyżewice

    W imeniu Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice serdecznie zapraszamy na "Tydzień Literacki w Gminie Strzyżewice". Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, z których naprawdę warto skorzystać.

  • Napisz list do sportowego Mikołaja!

    Co chciałbyś dostać od Mikołaja w tym roku? Zestaw hantli, nową piłkę do kosza, a może odjazdowe rolki albo łyżwy? W sklepach Decathlon ruszyła świąteczna akcja spełniania sportowych marzeń.

    Co trzeba zrobić? Wystarczy tylko… uwierzyć w sportowego Mikołaja

    Opisz lub narysuj na formularzu konkursowym, o czym marzysz. Forma listu może być dowolna, ale najważniejsze jest to, aby upragniony prezent był związany z Twoją sportową pasją.

    Spośród wszystkich zgłoszeń pomocnicy Mikołaja wybiorą 100 najciekawszych i najbardziej kreatywnych, a do zwycięzców zapuka niespodziewany gość z przesyłką. Akcja trwa do 18 grudnia.

     Formularze konkursowe oraz szczegółowy regulamin konkursu dostępne są u wychowawcy klasy drugiej.

  • Ciężka praca górnika

    Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i niebezpieczną pracę górnika, klasa trzecia zorganizowała klasowe obchody Dnia Górnika, przypadające 4 grudnia tzw. Barbórkę. Spotkanie rozpoczęliśmy od wyszukania informacji o tym jak wygląda strój galowy górnika. Większość z uczniów nie wiedziała, że czapka górnika nazywa się "czako”, a kolory piór, które je zdobią, mają określone znaczenie i po ich barwie można rozpoznać zajmowane stanowisko pracy. Na otrzymanie szytego na miarę górniczego munduru także trzeba sobie zasłużyć. Aby go dostać, należy zdobyć  minimum jeden stopień górniczy.

    Następnie omówiliśmy barwy górnicze kolorując flagę wg kodu: zieleń – jako tęsknotę za przyrodą i czerń jako symbol ciemności pod ziemią. Obejrzeliśmy filmy prezentujące zasady pracy w kopalni, dzięki którym mogliśmy zobaczyć namiastkę pracy górników oraz podziwiać maszyny, które na co dzień służą im do pracy. Następnie sprawdziliśmy właściwości węgla drzewnego oraz kamiennego.

    Chyba po dzisiejszym dniu każdy z nas wie, jak ciężka i trudna jest praca górnika. Wiemy również, jakie warunki trzeba spełnić, by móc wykonywać ten zawód.

  • Oddział przedszkolny w piekarni w Kraczewicach

    3 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawcy udały się na wycieczkę do piekarni w miejscowości Kraczewice. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Dzieciaki  własnoręcznie wykonały bułeczki, które po upieczeniu mogły zabrać do domu.

  • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

    W dniu 3 grudnia uczniowie klasy trzeciej obchodzili Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który ustanowiono przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Celem było przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

    W ramach szkolnych obchodów nauczyciel wspomagający zaprezentowała dzieciom sylwetki znanych osób dotkniętych niepełnosprawnością, m.in. zdobywcę bieguna Janka Melę, piosenkarkę Monikę Kuszyńską, aktora Piotra Swenda, polską drużynę w Amp Futbolu oraz Natalię Partykę, a także pochodzącą z Bychawy zdobywczynię złotego medalu na paraolimpiadzie Iwonę Podkościelną.

    Zaprezentowane zostały krótkie materiały filmowe, podczas których uczniowie poznali trudności z jakimi borykają się osoby niedowidzące i niewidome. Dowiedzieli się, że najważniejszym pragnieniem osób niepełnosprawnych jest potrzeba równego traktowania. Analizowaliśmy przedstawione w filmie scenki, wskazywaliśmy zachowania pozytywne i niewłaściwe, jak również poznaliśmy podstawowe zasady obowiązującymi w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.

    Takie właśnie dni szczególnie przypominają nam, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby. Chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami, bo nikt nie powinien czuć się atakowany i obrażany z powodu swojej dysfunkcji. Każdy z nas jest inny, ale każdy jest równy.

  • Noc z duchami i nie tylko...

    Jak co roku uczniowie pod opieką nauczycieli mogli spędzić noc pełną niezapomnianych wrażeń w murach szkoły. W nocy z 30 listopada na 1 grudnia nikt jednak nie myślał o spaniu.

    Mimo, iż "Nocowanie z duchami" miało się rozpocząć o godz. 19:00, to pierwsi chętni do wspólnej  zabawy pojawili się już o 18:15. Z minuty na minutę gromadka ta powiększała się, by o wyznaczonej godzinie liczyć już ok. 80 osób.

    Po powitaniu rozpoczęła się Potworna Olimpiada. Do konkurencji przystąpiły drużyny: Upiorne Strzygi, Nocne Zjawy, Wyjące Duchy, Krwiożercze Wampiry, Bagienne Zombiaki i Straszne Straszydła. Wśród wielu konkurencji najwięcej emocji wzbudziło picie wampirzego koktajlu, smakowanie bagiennego mułu oraz poszukiwanie zatopionego skarbu. Wyłoniliśmy również najlepszego mumifikatora, którego zadaniem było wyczarowanie z kolegi twarzowej mumii. Na szkolnym korytarzu zawisły również plakaty wykonane przez poszczególne drużyny, jako rozwiązanie zagadek.

    Po wyłonieniu zwycięskiej drużyny udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie przy dźwiękach serwowanych przez szalonego didżeja Davida bawiliśmy się do godz. 24.00. W międzyczasie posillaliśmy się pączkami (podarowanymi Gminnej Bibliotece Publicznej)  przez p. Małgorzatę Kuna, za co serdecznie dziękujemy.

    Mimo, iż wkońcu nadeszła cisza nocna to po szkolnych korytarzach przemykały, badając czujność opiekunów, gromadki ubranych w pidżamy adeptów wieczora duchów. Panie niczym lwice strzegły "terytorium wroga", jakim stały się te wąskie przestrzenie, jednak nie zniechęcało to do podejmowania kolejnych prób. I tak wkońcu nadeszła chwila względnej ciszy... a na zegarze wybiła godz. 4:35. Nie trwała jednak zbyt długo, bo (co potwierdzono tej nocy) dzieci regenerują siły w ekspresowym tempie i już o 5:00 korytarz wypełnił się odgłosami rozmów i śmiechów.

    Po pożywnym śniadaniu rodzice odebrali swoje "wyspane" pociechy, które z pewnością kolejny dzień spędzą smacznie pod ciepłym kocykiem. A my.... już nie możemy się doczekać kolejnej takiej nocy...

  • Podsumowanie akcji "Ile waży św. Mikołaj"

    W dniu 30 listopada nastąpiło podsumowanie ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Ile waży św. Mikołaj". Polegała ona na zbieraniu polskich monet, które posłużą do zważenia Mikołaja podczas orszaku w dniu 9 grudnia 2018 r.

    Po podliczeniu zebranych monet okazało się, że nasza szkoła zebrała ich 14999 szt. Przekazane zostały do urzędu pocztowego w Strzyżewicach, a następnie dotrą do fundacji.

    Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w tą akcję.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiełczewicach Górnych
    Kiełczewice Górne 41
    23-107 Strzyżewice
  • tel./ fax. (81) 566 66 04

Galeria zdjęć