Nawigacja

  • Bezpiecznie podczas ferii

    Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 8 lutego odbyło się  spotkanie profilaktyczno – edukacyjne z udziałem przedstawicieli Policji. Poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

    Policjanci omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed zabawami na sankach w pobliżu dróg, wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne.

    Takie spotkania profilaktyczne, mają szczególne znaczenie w procesie wychowania dzieci i młodzieży.

    Życzymy wszystkim, aby rozpoczynające się ferie upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

  • Dzień Bezpiecznego Internetu "Działajmy razem"

    Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) przypadał w tym roku 5 lutego 2019 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, obecnie angażuje państwa z całego świata.  

    Głównym celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

    W bieżącym roku do inicjatyw organizowanych w ramach obchodów DBI przyłączyła się także klasa III. Ponieważ zarejestrowaliśmy swoje działanie, od organizatorów otrzymaliśmy pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych.  

    Na początku dzieci zapoznały się m.in. z cyklem filmów edukacyjnych z serii „Owce w sieci”. W ten przystępny sposób poznały zasady bezpiecznego poruszania się po zasobach internetowych. Dowiedziały się, na co zwracać uwagę i czego unikać, by nie stać się ofiarą cyberprzemocy. Następnie w grupach wykonały plakaty z zasadami bezpiecznego Internetu, które zaprezentowały na forum klasy. Podsumowaniem zajęć była realizacja kursu e-learningowego „3...2….1… Internet”, na którym uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą z danego zagadnienia.

  • "Dobrze Cię widzieć" - kamizelki odblaskowe dla uczniów

    „Dobrze Cię widzieć” – to hasło kampanii społecznej, której partnerami są Ministerstwo Sprawiedliwości oraz ministerstwo Edukacji Narodowej. Ambasadorem przedsięwzięcia jest aktor Cezary Pazura.

    W dniu 07 stycznia odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa otrzymali wszyscy nasi uczniowie.

    Ideą kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej związanej z zagrożeniami w ruchu drogowym oraz przeciwdziałanie wypadkom. Chodzi o wykształcenie szczególnie u dzieci, właściwych sposobów zachowania na drodze.

  • Wyjazd do kina

    W dniu 06 lutego uczniowie klas VII i VIII, pod opieką swoich wychowawców udali się do Lublina do kina. Młodzież obejrzała m.in. film pt. "Mia i biały lew", będący ekranizacją przygód 10-letniej dziewczynki, którą połączyła przyjaźń z niezwykłym białym lwem.

    Takie wyjazdy stanowią doskonałą formę integracji dzieci, a także sprzyjają rozwojowi młodego człowieka. Po pracowitym semestrze chyba każdemu uczniowi należy się taki wypoczynek.

  • Obchody Dnia Babci i Dziadka

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć do naszej fotogalerii.

  • Zabawa choinkowa

    Rada Rodziców serdecznie zaprasza na

    Zabawę Choinkową, połączoną z obchodami Dnia Babci i Dziadka

    która odbędzie się 02 lutego 2019 roku
    w PSP im. Orła Białego w Kiełczewicach Górnych

    w godzinach: 12.00 – 15.00  - klasy 0 – III,

                              14.00 – 17.00 - klasy IV – VIII.

  • Zebranie semestralne

    Drodzy Rodzice,

    w dniu 30 stycznia 2019 r. o godz. 16:30 odbędzie się zebranie podsumowujące I semestr roku szkolnego 2018/2019.

    Serdecznie zapraszamy i prosimy o obecność.

  • Konkurs "Bądź moją Walentynką"

    Drodzy Uczniowie,

    zachęcamy do udziału w konkursie plastyczno-literackim ph. "Bądź moją Walentynką"

    Zadanie polega na własnoręcznym stworzeniu oryginalnej i niepowtarzalnej kartki walentynkowej zawierającą krótki wierszyk o tematyce miłosnej. Technika wykonania dowolna. Termin składania prac do 06.02.2019 r. w bibliotece szkolnej.

    Ocenie podlega oryginalność wykonania zarówno kartki jak i zamieszczonego wiersza dlatego prosimy o niekopiowanie treści z Internetu.

    Prace zostaną ocenione przez komisję konkursowa w dwóch kategoriach wiekowych:

    -klasy 0-III                            

    -klasy IV-VIII .

  • "Bieg po zdrowie" - nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

    W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „Bieg po zdrowie”. Program ten opracowany został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami, a grupa, do której jest on skierowany, to dzieci w IV klasie szkoły podstawowej (grupa wiekowa 9-10 lat).

    Główne cele program to opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

    Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców.  Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów.

    Podczas cyklu zajęć dzieci będą dyskutować, wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi, liczyć koszty palenia papierosów, pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, a także tworzyć komiks z bohaterami programu.

    Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów uczniów, a jego uzupełnieniem jest cykl krótkich filmików, które zawierają kluczowe wskazówki na tematy związane z komunikacją z dzieckiem.

    Serdecznie zachęcamy do pomocy w realizacji tego projektu kierując się dobrem naszych dzieci, bo jedynie z Państwa pomocą i zaangażowaniem jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel.

  • Zajęcia logopedyczne

    Od października w naszej szkole odbywają się projektowe zajęcia logopedyczne, na które uczęszczają uczniowie młodszych klas. Podczas każdych zajęć uczniowie uczą się prawidłowej artykulacji głosek, poprawnej wymowy oraz pisowni wyrazów z głoskami z zakresu terapii, usprawniają także technikę czytania. Do tego służą im ćwiczenia narządów mowy, a także ćwiczenia oddechowe i słuchowe.

    Nie brakuje też ćwiczeń ruchowych oraz relaksacyjnych. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne pomoce logopedyczno - dydaktyczne takie jak: kolorowanki, historyjki obrazkowe, układanki, teksty wierszy i bajek, gry logopedyczne oraz wiele innych.

    Na ostatnich zajęciach uczniowie zajęli się stworzeniem własnej  gry planszowej. Z różnych obrazków oraz naklejek dzieci w grupach według własnych pomysłów same stworzyły grę logopedyczną w którą potem mogły zagrać. Dzięki tak urozmaiconych zajęciach oraz metodach prowadzenia zajęć dzieci chętnie biorą w nich udział. Poprzez zabawę nabierają umiejętności poprawnej wymowy.

  • Jasełka w DPS w Kiełczewicach Maryjskich

    W dniu 9 stycznia uczniowie klasy szóstej, pod opieką wychowawcy, wzięli udział w Jasełkach w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich.

    Przed licznie zgromadzoną publicznością, a także zaproszonymi gośćmi, swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały Mieszkanki Domu. Następnie wystąpiły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach - Rechcie.

  • "Niesamowity świat higieny jamy ustnej"

    Uczniowie z klasy drugiej w dniach 07.01.2019 r. – 11.01.2019 r. uczestniczyli w zajęciach związanych z  ogólnopolskim programem edukacyjnym  stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B.

    Celem tego programu jest wykształcenie u uczniów pozytywnych nawyków dbania o higienę jamy ustnej. Drugoklasiści nauczyli się jak należy dbać o zęby, w jaki sposób i jak często je szczotkować, jakie przekąski im szkodzą i jak często powinno się odwiedzać gabinet stomatologa.

    Doświadczenie z jabłkiem nauczyło dzieci, jak powstaje próchnica, natomiast eksperyment z kredą i pastą do zębów świetnie objaśnił, w jaki sposób pasta chroni szkliwo. Były również zadania specjalne, między innymi narysowanie swojego dentysty, przejście labiryntu czy składanie modelu uzębienia. W nagrodę za wytrwałą, sumienną pracę każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, a rodzice przewodniki pt. „Pomóż dziecku odpowiednio dbać o zdrowie zębów i dziąseł”.

  • Podsumowanie akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

     W dniu 13.12.2018 zakończyliśmy zbiórkę darów w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". W czasie trwania zbiórki tj. od 28.11 do 13.12.2018 udało nam się zebrac 42 kg odziezy oraz 101 kg żywności długoterminowej i słodyczy. Zebrane dary zostaly przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzyżewicach ktory przekazal je rodzinom potrzebujacym wsparcia.

    Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję - darczyńcom oraz wolontariuszom, bez Was nasza akcja nie byłaby możliwa.

     Dziękujemy

    Organizatorzy akcji 
  • "Być jak Ignacy"

    "Być Jak Ignacy” to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

    Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców. Inicjatywa skierowana jest m.in. do nauczycieli i uczniów klas I–III. Bieżąca edycja poświęcona jest czterem naukowcom: Janowi Szczepanikowi, Kazimierzowi Funkowi, Marianowi Rejewskiemu i Henrykowi Magnuskiemu.

    Do trzeciej już edycji programu, tym razem pod hasłem „Zostań bohaterem nauki!” przyłączyli się również uczniowie klasy trzeciej. Nasza naukowa przygoda dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że przeżyjesz ją razem z nami!

  • Szkolny Klub Gier Planszowych

    Od stycznia bieżącego roku  nasza świetlica przystąpiła do projektu Szkolnych Klubów Gier Planszowy organizowanego przez znane wydawnictwo i producenta gier planszowych  –  Granna. Do założenia klubu zainspirowali nas uczniowie, którzy bardzo chętnie spędzają wolny czas grając w gry planszowe z rówieśnikami.

    Początki klubu to wykorzystywanie  szkolnych zasobów gier planszowych, ale w tym miejscu chcielibyśmy podziękować tez firmie GRANNA za podarowanie pakietu gier.  Klub Gier Planszowych działa w  poniedziałki, wtorki oraz czwartki w godzinach pracy świetlicy szkolnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów lubiących  grać w „planszówki” do udziału zajęciach klubu.

    Szczegółowe informacje można uzyskać u wychowawcy klasy drugiej.

  • Jasełka w kościele parafialnym

    W dniu 6 stycznia uczniowie klasy szóstej po mszy świętej w kościele parafilanym w Kiełczewicach Maryjskich wystąpili w przedstawieniu jasełkowym. Zgromadzonym zaprezentowali historię przyjścia Jezusa na świat, w unowocześnionej wersji.

  • Życzenia

                                

     

  • Szkolne Jasełka

    W dniu 21 grudnia uczniowie klasy szóstej zaprezentowali zaproszonym gościom oraz całej społeczności szkolnej zgromadzonej na sali gimnastycznej inscenizację narodzin Jezusa w Betlejem w nieco innej formie. Aktorzy doskonale wcieli się w powierzone im role. W unowocześniony sposób przekazali nam najważniejsze przesłanie związane z narodzinami Dzieciątka. 

  • Świąteczne kartki dla mieszkanek DPS w Kiełczewicach Maryjskich

    W czwartek, 20 grudnia, delegacja uczennic klasy VII wraz z opiekunem udała się do Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach Maryjskich, by przekazać mieszkankom kartki ze świątecznymi życzeniami.

    Pocztówki otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji "Idą święta nie o smsie lecz o kartce pamiętaj". Niby taka mała rzecz, ale wywołała uśmiechy na twarzach, czasami nawet łzy wzruszenia...

    W ten niezwykły czas cieszymy się, że i my mogliśmy sprawić radość innym.

  • Świąteczna fabryka pierników w klasie drugiej

    „Przedświąteczna gorączka” sprawiła, że  uczniowie klasy drugiej dzięki uprzejmości mamy Marcela , również i w tym roku mieli okazję spróbować swoich sił przy wypieku i dekoracji pierników.

    W świątecznej, pełnej radości atmosferze  w czwartek 20 grudnia drugoklasiści z wielką radością wałkowali ciasto, wycinali foremkami różne  kształty związane z motywami bożonarodzeniowymi.

    Podczas, gdy ciastka nabierały koloru piekąc się w piekarniku uczniowie mieli okazje podziwiać mistrzowskie zdolności pani Uli, która zademonstrowała sposób wykonania, a następnie zdobienia świątecznej chatki z piernika.

    Następnie upieczone już pierniczki dzieci samodzielnie dekorowały jadalnymi ozdobami i kolorowym lukrem. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Oczywiście skosztowanie własnoręcznie wykonanych , pachnących pierniczków było największą przyjemnością. Wspólna akcja pieczenia ciasteczek trwała kilka godzin, a korzenny zapach, przywołujący najmilsze wspomnienia świąteczne,  unosił się wszędzie.

    W ostatnim , przed świętami Bożego  Narodzenia, dniu zajęć szkolnych drugoklasiści  część pierników pięknie zapakowali  i  z życzeniami Wesołych Świąt podarowali  nauczycielom oraz  pracownikom szkoły,  a pozostałe zabrali do domu by wręczyć rodzicom. Te własnoręcznie zrobione pierniki będą wspaniałym prezentem dla najbliższych.

    Po raz kolejny drugoklasiści wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują pani Uli za zorganizowanie i przeprowadzenie  świątecznych warsztatów kulinarnych z pieczenia i ozdabiania pierników.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kiełczewicach Górnych
    Kiełczewice Górne 41
    23-107 Strzyżewice
  • tel./ fax. (81) 566 66 04

Galeria zdjęć